Jakimi dodatkami ożywić wnętrze pomieszczenia?

Nawet najbardziej nowoczesne wnętrze czasem wymaga od nas niewielkich zmian, by je nieco ocieplić. Nie trzeba wydawać wielu środków, aby całkowicie zmienić wygląd domu. Oto kilka niezawodnych dodatków, które szybko przeistoczą jego wygląd.

Kolorowe poduszki

Kolorowe poduszki są zawsze dobrym pomysłem na pozytywną zmianę w naszym wnętrzu. Nie potrzeba ich układać w dużej ilości na kanapie, czy sofie. Wystarczy tylko kilka sztuk, by salon wyglądał całkiem inaczej. Mogą być w kolorach kontrastujących z naszą kanapą, ale również mogą ją idealnie dopełniać. Najłatwiej dobierzemy kolor poduszek do szarej lub beżowej kanapy. Również poduszki z printami sprawdzą się idealnie.

Narzuta

Idąc tropem salonu oraz naszej kanapy czemu nie pomyśleć również o ciepłej i jednocześnie kolorowej narzucie? Nie tylko ochroni materiał kanapy, ale również nada jej nowego wyglądu. Można położyć ją wyłącznie w miejscu, gdzie siadamy. Taka dwukolorowa kanapa całkowicie odmieni salon.

Wzorzyste zasłony

Wiele osób ceniąc sobie swój czas decyduje się na zakup rolet dzień-noc. Czasem jednak warto pozostawić sobie karnisz, by móc zawiesić na nim ciekawe zasłony. Mogą pełnić jedynie funkcję dekoracyjną, ale jedno jest pewne – bardzo szybko ożywią nasz pokój.

Ramka ze zdjęciami

Taka wspaniała pamiątka nie tylko sprawi, że z uśmiechem wrócimy do wspomnień z wakacji, czy ważnych dla nas chwil, ale również idealnie ożywi wnętrze. Nie musi być to zwykła ramka – samodzielnie wykonany kolaż ze zdjęć, czy pocztówek, wsadzony w antyramę na pewno stanie się oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju elementem wystroju. Ramki na zdjęcia same w sobie mogą być wyjątkowo dekoracyjne, jeśli pomalujemy na na żywy i soczysty kolor.

Łapacz snów

Ostatnio bardzo modnym dodatkiem stają się tzw. łapacze snów. Wywodzą się z kultury indiańskiej, ale swoje zastosowanie idealnie znalazły w całkiem europejskich wnętrzach. Wplecione w niego kolorowe nici, koraliki oraz pióra sprawiają, że jest nie tylko naszym magicznym talizmanem, ale również bardzo ożywiającym pokój dodatkiem. Można również wykonać go samemu, dobierając kolory idealne dla naszego wnętrza i nastroju.

Wzorzysty dywan

Wchodząc do pomieszczenia co prawda nie zawsze kierujemy nasz wzrok na podłogę, ale w całej kompozycji wzorzysty i kolorowy dywan na pewno sprawi, że pokój nabierze nowej jakości. Wystarcz dobrać kontrastujące kolory, ciekawą fakturę, czy wzór. To szybki sposób na zmianę stylistyki wnętrza na bardziej przytulną oraz przede wszystkim ożywioną i radosną. Kto nie lubi chodzić po miękkim dywanie, zwłaszcza chłodnymi, zimowo-jesiennymi wieczorami?

Lampa z kolorowym abażurem

Światło w naszym salonie, czy pokoju jest rzeczą często niedocenianą. Niestety to od niego zależy, czy wnętrza wydaje nam się ponure, czy wręcz przeciwnie. Można bardzo łatwo je ożywić inwestując w kolorowe abażury do naszych lamp. Migoczące, kolorowe cienie na suficie i ścianach na pewno sprawią nam wiele radości. Nie wymaga to od nas również dużej ilości środków czy pracy.